Diana Monissen nieuwe voorzitter raad van toezicht

2 april 2020

Elmer Mulder, de voorzitter van de raad van toezicht (RvT), verlaat de Reinier Haga Groep (RHG) per 1 april omdat zijn termijn is verstreken. Diana Monissen is per die datum de nieuwe voorzitter van de RvT.

Elmer Mulder was tien jaar betrokken bij RHG en zijn voorgangers. Hij blikt terug op een turbulente periode waarin mooie dingen zijn bereikt. Mulder: ‘De samenwerking heeft mooie dingen opgeleverd. Er is prachtige nieuwbouw gerealiseerd in het Haga en in het Reinier. Er staat straks een prachtig Orthopedisch Centrum naast het Langeland Ziekenhuis. Het Langeland zelf is dankzij onze gemeenschappelijke inspanningen behouden voor de regio. We zien nu, in tijden van crisis, nog maar weer een bewijs van hoe belangrijk het is dat we dat gedaan hebben.’ Mulder over zijn vertrek: ‘Ik heb de huizen de afgelopen jaren goed leren kennen. Ik zie dat zij ongelooflijk goed werk leveren, ook weer in de Coronacrisis. Ik heb er alle vertrouwen in dat zij dat blijven doen, ook als er besloten wordt niet als groep verder te gaan.’

Diana Monissen stapt juist in deze turbulente tijd in. Monissen: ‘Nog voor ik ben begonnen is er al veel gebeurd: de coronacrisis, het onderzoek naar ontvlechting LOOPT en het vertrek van Martin van Rijn en straks het vertrek van Stefan Kroese. Juist dan is het belangrijk als bestuurders en toezichthouders het hoofd koel te houden en goede, duidelijke en zorgvuldige besluiten te nemen. In mijn gesprekken met de ondernemingsraad, de cliëntenraden, de medische staven en de verpleegkundige raden is mij ook weer gebleken hoe belangrijk dat is. Ik zie uit naar de samenwerking met alle collega’s in de groep. Ik heb er alle vertrouwen in.’

Jeroen van Roon is namens de organisatie Elmer veel dank verschuldigd. “Elmer is in de jaren negentig zelfs nog bestuurder van Reinier geweest en heeft alles bijeen enorm veel voor de organisaties betekend.” Jeroen is ook blij met de komst van Diana. “Met haar rijke ervaring betekent zij een echte versterking van de RvT.” Hij vervolgt: “Het moge duidelijk zijn dat de Corono-crisis nu voor alles gaat. Op de achtergrond wordt gestaag doorgewerkt aan het onderzoek naar ontvlechting door degenen die daar de tijd voor hebben. De raad van bestuur ziet uit naar een goede samenwerking op alle dossiers die voor ons liggen.”

Martin van Rijn komt niet terug naar RHG

10 juni 2020

Martin van Rijn komt niet terug als bestuursvoorzitter van de Reinier Haga Groep. Voorzitter Diana Monissen meldt dat de raad van toezicht heeft ingestemd met zijn verzoek het dienstverband te beëindigen. “We bedanken hem zeer voor zijn inzet voor onze groep. We zijn er ook trots op dat hij de afgelopen periode als tijdelijk minister voor Medische Zorg en Sport […]

Lees verder 

2019 was ‘een bewogen jaar’ voor Reinier Haga Groep

5 juni 2020

2019 was voor de Reinier Haga Groep (RHG) ‘een bewogen jaar’. Dat zegt interim bestuursvoorzitter en CFO Jeroen van Roon in het voorwoord van het Jaarverslag 2019 van de RHG. “Bestuurlijk is er een intensieve discussie gevoerd over de vraag of de ziekenhuizen de stap van een bestuurlijke naar een juridische fusie moeten maken. Besloten is om dat niet te […]

Lees verder 

Directeur bedrijfsvoering Stefan Kroese vertrekt bij Reinier de Graaf

23 maart 2020

Stefan Kroese stopt als directeur Bedrijfsvoering bij Reinier de Graaf. Per 1 mei a.s. gaat hij een nieuwe uitdaging aan als voorzitter raad van bestuur bij de Noordwest Ziekenhuisgroep. Waarnemend voorzitter RHG Jeroen van Roon spreekt over ‘toeval’, dat deze benoeming zo vlak na het tijdelijk vertrek van Martin van Rijn bekend is geworden. “Dat zijn aanstelling nu gebeurt waarin […]

Lees verder 

Martin van Rijn tijdelijk minister

20 maart 2020

Martin van Rijn is tijdelijk teruggetreden als voorzitter van de raad van bestuur. Hij is door de premier gevraagd om Bruno Bruins te vervangen. De benoeming is tijdelijk, voor de duur van de Corona-crisis. Jeroen van Roon zal zijn taken waarnemen tot het moment dat de Raad van Toezicht een besluit heeft genomen over zijn vervanging. Martin van Rijn: ‘Ik […]

Lees verder 

Jeroen van Roon interim CFO Reinier Haga Groep

28 februari 2020

Jeroen van Roon is per 1 maart CFO van de Reinier Haga Groep. De raad van toezicht heeft hem tijdelijk benoemd, vanwege het onderzoek naar de consequenties van ontvlechting van de groep. Hij volgt Huub Wieleman op. Voorzitter van de Raad van Toezicht Elmer Mulder is enthousiast over de komst van Jeroen van Roon. “Onze groep staat voor belangrijke beslissingen […]

Lees verder