Pier Eringa versterkt Reinier Haga Groep

1 oktober 2021

Met ingang van 1 oktober is Pier Eringa (60) benoemd tot lid raad van bestuur van de Reinier Haga Groep (RHG) en directievoorzitter a.i. van het LangeLand Ziekenhuis.

Eringa is een ervaren bestuurder in de publieke en semipublieke sector. Zo is hij tevens voorzitter van Stichting Open Nederland. Deze organisatie is verantwoordelijk voor het organiseren van testcapaciteit in de Covid-19 pandemie. Voorheen was hij onder meer voorzitter van de raad van bestuur van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht, president-directeur van ProRail, CEO van Transdev Nederland en algemeen directeur/ gemeentesecretaris in Nijmegen. Eringa begon zijn loopbaan binnen de politie waar hij van 2002 tot 2006 hoofdcommissaris en korpschef was van Regio Flevoland.

Pier Eringa: “juist nu is het van belang voor het LangeLand en RHG om vooruit te kijken. Met het voorgenomen besluit van de ontvlechting van het RHG, waarin het HagaZiekenhuis in Den Haag en het LangeLand samen verder willen gaan, is een goede stap voorwaarts gezet. Daar moet nu invulling en vooral opvolging aan worden gegeven. Een opgave waar ik graag mee aan de slag ga.”  

De Reinier Haga Groep en het LangeLand Ziekenhuis kijken uit naar de samenwerking met de nieuwe bestuurder. Bestuursvoorzitter RHG Jeroen van Roon: “Met zijn ervaring en persoonlijkheid is Pier een welkome aanvulling in ons team. Naast de dagelijkse leiding over het ziekenhuis, gaat hij aan de slag met de verdere samenwerking tussen het Haga en LangeLand. Pier komt dan ook op een goed moment binnen.“ 

RHG neemt voorgenomen besluit over ontvlechting

16 september 2021

HagaZiekenhuis en LangeLand Ziekenhuis streven naar fusie, Reinier de Graaf gaat zelfstandig verder

Lees verder 

Ben van Miltenburg nieuw lid raad van toezicht RHG

12 oktober 2020

Ben van Miltenburg is per 8 oktober 2020 benoemd als lid van de raad van toezicht van de Reinier Haga Groep (RHG). Wim Oosterom en Dorine Wekking zijn teruggetreden als toezichthouders vanwege het einde van hun termijn. Gelet op het ingezette ontvlechtingsproces van de RHG geldt de benoeming voor de resterende periode waarin RHG bestaat en wordt er voor deze periode […]

Lees verder 

Nieuwste robot-technologie spoort prostaatkanker nog beter op

12 augustus 2020

Het Reinier Haga Prostaatkankercentrum (PKC) in Delft voert sinds kort Robot geleide MRI prostaat-biopten uit bij patiënten met kleine afwijkingen in de prostaat. Met de innovatieve Robot Biopteur, die is geschonken door Team Westland, kunnen biopten nog nauwkeuriger en minder pijnlijk worden afgenomen. Het PKC is het eerste centrum in de provincie Zuid-Holland waar radiologen werken met de Robot Biopteur.  […]

Lees verder 

Martin van Rijn komt niet terug naar RHG

10 juni 2020

Martin van Rijn komt niet terug als bestuursvoorzitter van de Reinier Haga Groep. Voorzitter Diana Monissen meldt dat de raad van toezicht heeft ingestemd met zijn verzoek het dienstverband te beëindigen. “We bedanken hem zeer voor zijn inzet voor onze groep. We zijn er ook trots op dat hij de afgelopen periode als tijdelijk minister voor Medische Zorg en Sport […]

Lees verder 

2019 was ‘een bewogen jaar’ voor Reinier Haga Groep

5 juni 2020

2019 was voor de Reinier Haga Groep (RHG) ‘een bewogen jaar’. Dat zegt interim bestuursvoorzitter en CFO Jeroen van Roon in het voorwoord van het Jaarverslag 2019 van de RHG. “Bestuurlijk is er een intensieve discussie gevoerd over de vraag of de ziekenhuizen de stap van een bestuurlijke naar een juridische fusie moeten maken. Besloten is om dat niet te […]

Lees verder